Angielski dla dzieci w przedszkolu

Angielski dla dzieci w przedszkolu może być pierwszym krokiem do nawiązania kontaktu dziecka z językiem obcym. Dzięki temu nauka innych języków będzie nie tylko dla niego łatwiejsza, ale stanie się ono również bardziej otwarte na inne kultury. Poniżej podsumowaliśmy kilka korzyści, jakie niesie angielski dla dzieci w przedszkolu oraz wskazówki dotyczące nauki.

Czas w przedszkolu jest idealny do nauki języka angielskiego. Dlaczego? Ponieważ okres, w którym znajdują się przedszkolaki, pozwala im szybko przyswoić gramatykę i fonologię obcego języka. Poza tym w tym wieku rozwój języka ojczystego jest już na takim poziomie, że bez obaw można rozpocząć wprowadzenie, nieznanych i nowych dotąd wyrażeń.

dzieci rysją

Angielski dla dzieci w przedszkolu ma wiele zalet, w tym także to, że, że najmłodsi mogą swobodnie i beztrosko poznawać nowy język w znanym już środowisku. Im szybciej dzieci uczą się języka obcego, tym większe są szanse na postęp w języku ojczystym. Wielojęzyczność w młodym wieku ma również pozytywny wpływ na ogólne myślenie i uczenie się. Dzieci stają się bardziej elastyczne i kreatywne w rozumowaniu oraz podejmowaniu działań. Nie tylko mają większą pewność siebie, ale także lepiej radzą sobie z zadaniami związanymi z językiem obcym i, na przykład, z matematyką.

Jak pomóc dziecku w nauce języka angielskiego w przedszkolu?

Krótkie, tradycyjne piosenki szczególnie nadają się do nauki. Dzięki śpiewanym i mówionym rymowankom Twoje dziecko czuje styl języka, a z nucenia i powtarzania nowych wersetów może czerpać radość. Tego typu zabawy zapobiegają wszelkim zahamowaniom dotyczącym nauki obcych słów.

Angielski dla dzieci w przedszkolu z reguły obejmuje krótkie zajęcia, podczas których maluchy uczą się poprzez zabawę. Jednak, aby ułatwić dziecku przyswajanie języka angielskiego, możesz skorzystać z następujących możliwości powtarzania w domu:

Czy angielski dla dzieci w przedszkolu jest odpowiedni dla każdego malucha?

Nauka języka angielskiego w przedszkolu nie jest odpowiednia dla wszystkich dzieci.