Co należy wziąć pod uwagę wybierając przedszkole dla swojego dziecka?

Wybór dobrego przedszkola jest jedną z najlepszych decyzji, jaką kiedykolwiek podejmie rodzic w pierwszych latach życia swojego dziecka. Jednak decyzja, które przedszkole wybrać może być wyzwaniem, szczególnie jeśli dobrze się nie przygotujesz. Jak to zrobić? Musisz znać cechy, które definiują dobre przedszkole.

Czy moje dziecko jest gotowe na uczęszczanie do przedszkola?

zabawa dzieci

Zanim wybierz właściwe przedszkole, rozważ wiek i gotowość swojego dziecka na rozpoczęcie edukacji. Maluchy poniżej drugiego roku życia powinny być raczej pod opieką mamy lub babci, ale już trzylatki jak najbardziej odnajdą się w przedszkolnym środowisku.

Wybierz przedszkole znajdujące się w sąsiedztwie

Kiedy szukasz przedszkola dla swojego dziecka, ważne jest, aby znajdowało się ono w okolicy Waszego domu. Dzięki temu nie będziesz musiał tracić czasu na stanie w korkach. Pomoże to również Twojemu dziecku nawiązywać nowe i bliskie przyjaźnie z rówieśnikami mieszkającymi w pobliżu.

Odwiedź najlepsze placówki

Jeśli zależy Ci, aby przedszkole, które wybierzesz, spełniało wszystkie Twoje potrzeby i wymagania, odwiedź je osobiście. W ten sposób zobaczysz również, jak wygląda codzienność w danej placówce i zapoznasz się z nauczycielami, co pomoże Ci podjąć decyzję. Zawróć uwagę również na reakcję swojego dziecka oraz zadaj kilka podstawowych pytań, które rozwieją wszelkie wątpliwości.

Poniżej znajduje się kilka typowych pytań, które pomogą Ci dowiedzieć się ważnych rzeczy na temat każdego potencjalnego przedszkola, oto one:.

Informacje o przedszkolu:

Informacje o personelu przedszkola:

O zapewnianej opiece przedszkolnej:

Obserwacje, które należy poczynić podczas wizyty w przedszkolu:

źródła: