Powody, dla których warto studiować finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość to dziedziny o dużym potencjale zarobkowym i satysfakcjonujących możliwościach kariery w wielu branżach. Mimo niedawnego pogorszenia koniunktury gospodarczej w tej dziedzinie nastąpił duży wzrost. Istnieje zdecydowanie więcej niż pięć powodów, dla których studia finanse i rachunkowość są mądrym wyborem dla potencjalnych studentów. Jednak opracowaliśmy listę najistotniejszych powodów, które pomogą Ci zdecydować, który program studiów jest dla Ciebie odpowiedni.

Wąskie skupienie

dwóch księgowych

Jeśli jesteś zainteresowany karierą w biznesie, to masz szereg opcji studiów wyższych, takich jak biznes, księgowość lub zarządzanie. Jednym z głównych powodów, dla którego warto wybrać studia finanse i rachunkowość jest ich wąskie ukierunkowanie, pozwalające zbadać pole, które jest zapełnione ofertami pracy. Poza tym studia finanse i rachunkowość umożliwiają podjęcie działań z decydentami organizacji zewnętrznych. Przykładami takich organizacji są: banki, agencje rządowe, udziałowcy, dostawcy i inne przedsiębiorstwa. Możliwość odróżnienia się stopniem naukowym w dziedzinie finansów pomoże Ci w poszukiwaniu pracy. Ponieważ stopień naukowy w dziedzinie finansów jest trudny do osiągnięcia, gwarantujemy, że wyróżnisz się na tle innych.

Napędzana osobowość

Każdy może ukończyć studia finanse i rachunkowość, jednak, aby zrobić w tej branży karierę, należy być dociekliwym. Choć musisz być również dobry w matematyce, to szczególnie przydadzą Ci się umiejętności komunikacyjne. Nie bez powodu pracodawcy poszukują więc osób wyróżniających się inteligencją, ale i charyzmatyczną osobowością. Podczas studiowania finansów i rachunkowości będziesz miał szansę wypracować w sobie cechy dyplomaty, które przydadzą Ci nie tylko w poszukiwaniu pracy, lecz także w codziennym życiu.

Rosnące perspektywy zawodowe

Ze względu na rosnącą gamę produktów finansowych i potrzebę dogłębnej znajomości regionów geograficznych pozycje finansowe rosną szybciej niż nawet średnia zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych. Na przykład szanse na pracę w analizie finansowej mają wzrosnąć o 23%, zarządzaniu finansami o 14%, a w doradztwie finansowym o 32%. Możliwości będą się nadal zwiększać, gdy tylko gospodarka znów się ożywi. Najważniejsze jest, aby po ukończeniu studiów skupić się na tym, co jest na rynku pracy.

Szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia

Jak wspomniane zostało powyżej, szanse na sukces u osób, które ukończyły studia finanse i rachunkowość są bardzo duże. Oznacza to również, że rośnie również różnorodność możliwości rozwoju zawodowego. Z dyplomem w dziedzinie finansów możesz:

Zadowalające zarobki

Oprócz szerokiego wachlarza możliwości zatrudnienia, stanowiska, które zaprezentowaliśmy, są również bardzo satysfakcjonujące z punktu widzenia wynagrodzenia. Informacje o wynagrodzeniach różnią się od tytułu zawodowego i doświadczenia. Jednak zazwyczaj jest to kwota dużo wyższa niż przeciętna krajowa.