Porady behawioralne

Czasami psy mogą nagle wykazywać złe zachowania - nawet te, które dotychczas były spokojne. Zwierzęta nie mają poczucia moralności, nie robią czegoś, ponieważ jest to "złe" lub "właściwe". Po prostu robią to, co działa. Na przykład, jeśli zobaczysz, że Twój pies gryzie nogę od stołu i aby odwrócić jego uwagę od mebli, dasz mu przysmak, nauczysz go, że następnym razem, gdy będzie chciał go dostać, wystarczy, że zacznie niszczyć nogę od stołu. Poniższe porady behawioralne pomogą sprostać Ci zarówno takim, jak i trudniejszym zachowaniom Twojego pupila.

Co zrobić, aby pies był grzeczny? Przeczytaj porady behawioralne przygotowane przez specjalistów:

kurs dla czworonogów

Kiedy pies nie ma nic do roboty, mogą mu przychodzić do głowy różne pomysły. Właściciele ponoszą za to pewną odpowiedzialność, ponieważ powinni zapewnić swojemu psu codzienne ćwiczenia i rozrywkę. Oprócz upewnienia się, że Twój pies ma wystarczająco dużo codziennych zajęć, możesz rozpoznać, kiedy i dlaczego pies jest podatny na określone zachowania, a następnie podjąć kroki, które pomogą mu je przezwyciężyć.

Kiedy Twój pies zacznie sprawiać problemy, postaraj się od razu popracować nad jego poprawą. Im dłużej pozwolisz mu na to, tym trudniej będzie go później skorygować. Niektóre zachowania dochodzą do punktu, w którym są prawie niemożliwe do opanowania przez przeciętnego właściciela. Jeśli uważasz, że Twój pies może potrzebować pomocy, której nie jesteś w staniu mu udzielić, nie wahaj się skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera. Specjalista nie tylko popracuje nad emocjami Twojego pupila, ale także udzieli Ci porady behawioralnej, której zastosowanie przyda się w kryzysowych sytuacjach.

Agresja nie zawsze jest pełnym atakiem. Zazwyczaj jest bardziej subtelna, ale równie niebezpieczna. Czy Twój pies pokazuje zęby, gdy sięgasz po obroże? Czy stoi i pilnuje swojej miski z jedzeniem lub specjalnych zabawek? Czy chodzenie z nim jest trudne, ponieważ nie możesz mu ufać, ponieważ warczy na inne psy? To wszystko są przejawy agresywnych tendencji, które prawdopodobnie kiedyś doprowadzą do incydentu z ugryzieniami. Jeśli zauważysz coś takiego, podejmij natychmiastowe działanie. Co robić? Z pewnością wyznaczanie granic, nagradzanie tylko pozytywnych zachowań, brak reakcji emocjonalnej i ocena diety to rzeczy, które należy wdrożyć od razu w domu. Oczywiście, wzmocnienie granic z agresywnym psem może spowodować eskalację agresji. W zasadzie nie da się tego obejść: Ze względu na możliwość wyrządzenia poważnej krzywdy, bardzo ważne jest rozpoczęcie pracy z profesjonalistą.

Pierwszą rzeczą, którą należy pamiętać o szczekaniu, jest to, że jest to naturalne i wielu psom sprawia przyjemność. Jednak kiedy szczekanie denerwuje cię, postaraj się nie krzyczeć na swojego psa. Dlaczego? Bo on zareaguje w ten sam sposób. Zamiast tego, naucz go szczekać na polecenie używając słów "mówić" lub "szczekać" i być cicho na polecenie używając słowa "cisza" Zazwyczaj łatwiej jest nauczyć najpierw "mówić". Po prostu zachęcaj go, mówiąc odpowiednie słowa. Nagradzanie smakołykami również doskonale się sprawdzi.

Podczas zabaw niezwykle ważne jest, by we właściwym momencie przestać. Jeśli chcesz zakończyć grę, ponieważ robi się ona zbyt niebezpieczna i agresywna, przestań się ruszać lub wydawać dźwięki. Wstań, jeśli jesteś na podłodze. Trzymaj ręce blisko ciała. Jeśli w ten sposób bawi się z innymi, każ im przestać, powoli wstać, nie zwracając uwagi na psa. Kiedy emocje psa się ustabilizują, nie ekscytuj go ponownie, tylko zostaw lub zaprowadź do jego pomieszczenia. Daj mu dużo czasu na to wykroczenie.

Podsumowanie

Podane tutaj porady behawioralne mogą być przydatne dla wielu psów i właścicieli, ale mogą również nie zadziałać, dlatego, że każde zwierzę jest inne. Obserwuj swojego psa tak obiektywnie, jak to tylko możliwe, próbując ustalić źródło problemów, abyś mógł zrozumieć, co może je wywołać. Zaangażuj wszystkich domowników w plan gry, aby spróbować rozwiązać problemy.

I na koniec, choć nie mniej ważne, nie pozwól, aby dobre intencje powstrzymywały Cię przed robieniem tego, co jest konieczne: Jeśli nie uda Ci się zastosować powyższe porady behawioralne, poszukaj profesjonalnej pomocy. Pomóż swojemu najlepszemu przyjacielowi, korzystając ze wszystkich dostępnych Ci zasobów. Twoja odpowiedzialność zostanie wynagrodzona jego miłością i zaufaniem.

KOMENTARZE:
• Adam
http://akademianaszpies.pl/ | 2019-09-20

Mój pies to wulkan energii. Spacery to dla niego za mało. Ciekawe informacje, może pomogą :)