Szkolenia - negocjacje

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia będzie musiał zmierzyć się z negocjacjami. Niektóre z nich wygramy, inne przegramy. Zasady są jednak takie same.

Negocjacje mogą sprawiać duży problem, np. przy negocjowaniu nowej pracy, lub przydzielaniu zadań. Szkolenia z negocjacji podkreślają cechy i umiejętności, które stosuje się na co dzień. Ponadto uczą nowych i doskonalą je wszystkie dla bardziej efektywnego wykorzystania. Jest to gra, ale jeśli nauczysz się w nią dobrze grać, Twoje szanse na wygraną znacząco wzrosną.

dobre negocjacje

Cele szkolenia-negocjacje:

Szkolenia z negocjacji dostosowywane są tak, aby odzwierciedlały potrzeby delegatów w danym dniu. Zazwyczaj rozpoczynają się od lekkiego ćwiczenia negocjacyjnego, które pomaga określić wzorce, oczekiwania i osobiste zasady dotyczące negocjacji.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się m.in. z tym jakie przygotowania są odpowiednie dla różnych sytuacji negocjacyjnych, przyglądając się celowi, pożądanym wynikom po obu stronach, kto tam będzie i co o nich wiadomo, w tym interesom i stanowiskom wszystkich stron. Specjaliści podkreślają różnicę między interesem a stanowiskiem i dlaczego ważne jest ich oddzielenie.

Skala inwestycji

Niektóre negocjacje to niewiele więcej niż pojedyncze, proste transakcje - z niewielką potrzebą inwestowania czasu, emocji, kreatywności czy zaufania. Inne są znacznie bardziej złożone i zależą od wielu zmiennych. Tego rodzaju negocjacje mogą sprawić, że przyszły biznes będzie łatwiejszy, szybszy i bardziej opłacalny. Sposób, w jaki podchodzimy do negocjacji oraz taktyki, które stosujemy, zależą od tego, gdzie znajdują się negocjacje w skali inwestycji.

Jakie kroki należy podjąć w kierunku skutecznych negocjacji?

Podczas szkolenia-negocjacji wykorzystywane są różne ćwiczenia i narzędzia, na podstawie których analizuje się, jakie kroki należy wykonać, aby uzyskać najlepszy wynik negocjacji. Istnieją różne poziomy korzyści, które można zaoferować lub uzyskać w trakcie nich.

Zrozumienie zasad

Podejście do dobrych negocjacji nie polega na wygrywaniu lub przegrywaniu przez kogoś innego. Chodzi jednak o naukę "grania w grę", bo to właśnie są negocjacje - gra. I jak w każdej grze, istnieją zasady i konwencje. Szkolenia pomagają ludziom poznawać ich własne zasady i przekonania dotyczące negocjacji i tego, w jaki sposób albo wspierają, albo stają na drodze do sukcesu.

KOMENTARZE:
• Robert
http://www.modernarea.pl/szkolenia/negocjacje/ | 2019-09-20

Szkolenia z negocjacji przydają się każdemu. Zrozumienie podstawowych zasad ułatwia życie i wzmacnia asertywność.